AONS32100
DigiKey Part Number
785-1847-2-ND - Tape & Reel (TR)
785-1847-1-ND - Cut Tape (CT)
785-1847-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AONS32100
Description
MOSFET N-CH 25V 73A/400A 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 25 V 73A (Ta), 400A (Tc) 6.2W (Ta), 250W (Tc) Surface Mount 8-DFN (5x6)
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.6V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
240 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
15200 pF @ 12.5 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
6.2W (Ta), 250W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
25 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
8-DFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
0.73mOhm @ 20A, 10V