S2A33025-155.520-P-X-M
DigiKey Part Number
3997-S2A33025-155.520-P-X-MTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-S2A33025-155.520-P-X-MCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-S2A33025-155.520-P-X-MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S2A33025-155.520-P-X-M
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S2A33025-155.520-P-X-M Models
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
70mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)