Image for VSM-08-40-080-50-04-L1 is not available
VSM-08-40-080-50-04-L1
DigiKey Part Number
4134-VSM-08-40-080-50-04-L1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-08-40-080-50-04-L1
Description
VSM-08-40-080-50-04-L1
Detailed Description
320 Connector Header, Male Pins Through Hole High Speed
Number of Columns
40
Termination
Solder
Features
Screwlocks
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
320
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating
200VAC
Pitch
0.050" (1.27mm)