Image for VSM-08-30-200-50-04-N1 is not available
VSM-08-30-200-50-04-N1
DigiKey Part Number
4134-VSM-08-30-200-50-04-N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-08-30-200-50-04-N1
Description
VSM-08-30-200-50-04-N1
Detailed Description
240 Connector Header, Male Pins Through Hole High Speed
Number of Columns
30
Termination
Solder
Features
Board Guide, Jackscrew
Current Rating (Amps)
2A
Number of Positions
240
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating
200VAC
Pitch
0.050" (1.27mm)