MM-212-021-113-4300
DigiKey Part Number
4134-MM-212-021-113-4300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM-212-021-113-4300
Description
CONN MICRO-D PLUG 21POS SLDR CUP
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C