ATS060060006-SF-16E
DigiKey Part Number
684-ATS060060006-SF-16E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS060060006-SF-16E
Description
HEATSINK 60X60X6MM
EDA/CAD Models
ATS060060006-SF-16E Models
Length
2.362" (60.00mm)
Width
2.362" (60.00mm)
Fin Height
0.236" (6.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
11.69°C/W @ 200 LFM