ATS035035006-SF-11E
DigiKey Part Number
684-ATS035035006-SF-11E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS035035006-SF-11E
Description
HEATSINK 35X35X6MM
EDA/CAD Models
ATS035035006-SF-11E Models
Length
1.378" (35.00mm)
Width
1.378" (35.00mm)
Fin Height
0.236" (6.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
16.35°C/W @ 200 LFM