ATS031031003-PF-10B
DigiKey Part Number
684-ATS031031003-PF-10B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS031031003-PF-10B
Description
CROSS CUT HEATSINK 31X31X3MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS031031003-PF-10B Models
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
1.220" (31.00mm)
Packaging
Bulk
Width
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.118" (3.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
46.49°C/W @ 200 LFM