ATS-HP-D8L250S62W-149
DigiKey Part Number
ATS2559-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D8L250S62W-149
Description
HEAT PIPE ROUND 8 OD 250MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
9.843" (250.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
0.315" (8.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Round
Base Product Number
Power - Cooling
77.9W @ 250mm