ATS-HP-D8L200S77W-148 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Boyd Laconia, LLC
In Stock: 3,228
Datasheet
Heat Pipe Round Copper Sintered
How to Attach Heat Pipes into an Assembly
ATS-HP-D8L200S77W-148
DigiKey Part Number
ATS2558-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D8L200S77W-148
Description
HEAT PIPE ROUND 8 OD 200MM
Length
7.874" (200.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
0.315" (8.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Round
Base Product Number
Power - Cooling
97.4W @ 200mm