ATS-HP-D6L70S153W-127
DigiKey Part Number
ATS2539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D6L70S153W-127
Description
HEAT PIPE ROUND 6 OD 70MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
2.756" (70.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
0.236" (6.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Round
Base Product Number
Power - Cooling
192.1W @ 70mm