ATS-HE24-C4-R0
DigiKey Part Number
ATS2620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HE24-C4-R0
Description
HEAT EXCHANGER WITH ONE 24V DC F
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Active, Heat Exchanger 24V 97 W
Category
Power - Cooling
97 W
Manufacturer
Advanced Thermal Solutions Inc.
Voltage
24V
Series
Weight
12.8 lbs (5.8 kg)
Packaging
Bulk
Dimensions - Overall
13.28" L x 12.09" W x 2.64" H (337.3mm x 307.0mm x 67.0mm)