ATS-EXL75-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2198-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL75-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X76X18.5MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL75-300-R0 Models
Category
Width
2.976" (75.60mm)
Mfr
Fin Height
0.728" (18.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
9.70°C/W
Length
11.811" (300.00mm)