ATS-EXL74-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2202-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL74-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X70X15MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL74-300-R0 Models
Category
Width
2.756" (70.00mm)
Mfr
Fin Height
0.590" (15.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.40°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
18.20°C/W
Length
11.811" (300.00mm)