ATS-EXL71-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL71-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X37X8MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL71-300-R0 Models
Category
Width
1.457" (37.00mm)
Mfr
Fin Height
0.315" (8.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
9.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
36.40°C/W
Length
11.811" (300.00mm)