ATS-EXL68-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2196-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL68-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X35X25MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL68-300-R0 Models
Category
Width
2.010" (51.00mm)
Mfr
Fin Height
0.984" (25.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
9.60°C/W
Length
11.811" (300.00mm)