ATS-EXL66-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2184-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL66-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X25.4X4MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL66-300-R0 Models
Category
Width
1.000" (25.40mm)
Mfr
Fin Height
0.157" (4.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
24.80°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
55.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)