ATS-EXL63-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL63-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X25X35MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL63-300-R0 Models
Category
Width
0.984" (25.00mm)
Mfr
Fin Height
1.378" (35.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
2.50°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
13.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)