ATS-EXL62-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2188-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL62-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X24.5X17.5
EDA/CAD Models
ATS-EXL62-300-R0 Models
Category
Width
0.955" (24.26mm)
Mfr
Fin Height
0.689" (17.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.20°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
17.90°C/W
Length
11.811" (300.00mm)