ATS-EXL61-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2183-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL61-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X15X6MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL61-300-R0 Models
Category
Width
0.591" (15.00mm)
Mfr
Fin Height
0.236" (6.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
29.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
57.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)