ATS-EXL121-300-R0
DigiKey Part Number
684-ATS-EXL121-300-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL121-300-R0
Description
PCIE EXTRUSION PROFILE, AL6063
EDA/CAD Models
ATS-EXL121-300-R0 Models
Category
Width
2.362" (60.00mm)
Mfr
Fin Height
0.551" (14.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.20°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
16.10°C/W
Length
11.811" (300.00mm)