RF3-04A-T-00-50-G
DigiKey Part Number
2057-RF3-04A-T-00-50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF3-04A-T-00-50-G
Description
SMB PLUG RA PCB 50OHM 4GHZ BRS B
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMB Connector Plug, Female Socket 50 Ohms Through Hole, Right Angle Solder
Category
Frequency - Max
4 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Series
Features
Code A
Packaging
Bulk
Housing Color
White
Part Status
Active
Center Contact Material
Brass
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Plug, Female Socket
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Gold
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Voltage Rating
335 V