PLF-21D4-20A-Q-5
DigiKey Part Number
2057-PLF-21D4-20A-Q-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLF-21D4-20A-Q-5
Description
LINE FLTR 115/250VAC 20A PANEL
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 20 A 115V, 250V 50/60Hz Two Stage Quick Connect
Category
Current
20 A
Manufacturer
Adam Tech
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
Medical
Packaging
Tray
Approval Agency
cURus
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Filter Type
Single Phase
Mounting Type
Panel Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Quick Connect
Voltage - Rated AC
115V, 250V
Inductance
1mH