PLF-11E1-10A-W-R
DigiKey Part Number
2057-PLF-11E1-10A-W-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLF-11E1-10A-W-R
Description
LINE FILTER 115V/250VAC 10A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 115V, 250V 50 ~ 60Hz Single Stage Wire Leads
Category
Current
10 A
Manufacturer
Adam Tech
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Series
Approval Agency
cURus
Packaging
Tray
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Wire Leads
Configuration
Single Stage
Inductance
300µH
Voltage - Rated AC
115V, 250V