CA-DKCA1-152L0-I0-6 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 941
Datasheet
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 5.984" (152.00mm)
CA-DKCA1-152L0-I0-6
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L0-I0-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L0-I0-6
Description
COAX CBL U.FL, MHF1 TO CBL 5.9"
Detailed Description
Category
1st Connector Mounting Type
2nd Connector
Cable (Round)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to Cable
Overall Impedance
50 Ohms