CA-DKCA1-152L0-AJI0
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L0-AJI0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L0-AJI0
Description
COAX CBL U.FL, MHF1 TO SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 5.984" (152.00mm)
Category
2nd Connector
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Plug, Right Angle
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz