ANT-DK-WF0EM01-I0200
DigiKey Part Number
2057-ANT-DK-WF0EM01-I0200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-DK-WF0EM01-I0200
Description
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Adam Tech
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
2dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 200mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.058" (1.47mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz