ANT-DK-LTE0EM58-I0300
DigiKey Part Number
2057-ANT-DK-LTE0EM58-I0300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-DK-LTE0EM58-I0300
Description
RF ANT 832MHZ/2.2GHZ PCB TRC SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LTE PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Adam Tech
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
2dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
832MHz, 2.2GHz
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Frequency Range
704MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz