AWSCR-8.00CPLA-C47-T4
DigiKey Part Number
535-15117-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-8.00CPLA-C47-T4
Description
CERAMIC RES 8.0000MHZ 47PF SMD
Detailed Description
8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 47 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Capacitance
47 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%