AWSCR-8.00CPLA-C15-T4 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AWSCR-8.00CPLA-C15-T4 |
Description | CERAMIC RES 8.0000MHZ 15PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Built in Capacitor |
Manufacturer Abracon LLC | Capacitance 15 pF |
Series | Impedance 30 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Ceramic | Package / Case 3-SMD, Non-Standard |
Frequency 8 MHz | Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm) |
Frequency Stability ±0.3% | Height 0.059" (1.50mm) |
Frequency Tolerance ±0.5% |