ASPI-6045S-270M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-6045S-270M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-6045S-270M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-6045S-270M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-6045S-270M-T
Description
FIXED IND 27UH 1.65A 102 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.65 A 102mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-6045S-270M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
102mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
9.2MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)