ASPI-6045S-221M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-6045S-221M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-6045S-221M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-6045S-221M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-6045S-221M-T
Description
FIXED IND 220UH 590MA 834 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 834mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-6045S-221M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
700mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
834mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
3.5MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)