ASH5KW-32.768KHZ-L-T
DigiKey Part Number
535-ASH5KW-32.768KHZ-L-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASH5KW-32.768KHZ-L-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASH5KW-32.768KHZ-L-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASH5KW-32.768KHZ-L-T
Description
XTAL OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 5.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.6V ~ 5.5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.15µA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)