ASEM1-12.000MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-9757-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9757-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9757-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEM1-12.000MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASEM1-12.000MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
15mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)