ASE-50.000MHZ-E-T
DigiKey Part Number
535-ASE-50.000MHZ-E-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASE-50.000MHZ-E-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASE-50.000MHZ-E-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASE-50.000MHZ-E-T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASE-50.000MHZ-E-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
19mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)