APAGM2525-S2450
DigiKey Part Number
535-14679-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAGM2525-S2450
Description
RF ANT 2.4GHZ RHCP WIFI/BL PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Ceramic Patch Pin Adhesive
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Bulk
Return Loss
-10dB
Part Status
Active
Gain
4.5dBi
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz