AEACBK081014-S698
DigiKey Part Number
535-14719-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACBK081014-S698
Description
4G/ LTE SCREW MOUNT ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, LTE Dome SMA Male Screw Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
3
Series
Gain
3dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 3m
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
Cellular
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Screw Mount
Frequency (Center/Band)
829MHz, 2.2GHz
Height (Max)
0.575" (14.60mm)
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz