AEACAC054010-S915
DigiKey Part Number
535-14818-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACAC054010-S915
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, LPWAN, Sigfox Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
3
Gain
2dBi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.807" (45.90mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Frequency Range
880MHz ~ 950MHz