ACMS-Q4528-101-T
DigiKey Part Number
535-ACMS-Q4528-101-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMS-Q4528-101-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMS-Q4528-101-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS-Q4528-101-T
Description
CMC 100UH 200MA 2LN 5.8KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.8 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 2Ohm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
5.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz