ACAG1204-915-T
DigiKey Part Number
535-14492-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14492-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG1204-915-T
Description
RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ACAG1204-915-T Models
Category
Antenna Type
Chip
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
Digi-Reel®
Gain
3.42dBi
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sigfox
Frequency Range
910MHz ~ 925MHz