ABS25-32.768KHZ-4-T
DigiKey Part Number
535-13425-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13425-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13425-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABS25-32.768KHZ-4-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±30ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABS25-32.768KHZ-4-T Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)