ABLS2-20.000MHZ-B4Y-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Abracon LLC
In Stock: 692
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 8
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 1,814
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Similar
CTS-Frequency Controls
20 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Abracon: Who We Are Today
ABLS2-20.000MHZ-B4Y-T
DigiKey Part Number
ABLS2-20.000MHZ-B4Y-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS2-20.000MHZ-B4Y-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABLS2-20.000MHZ-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)