ABLS-20.000MHZ-R30-D3Y-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABLS-20.000MHZ-R30-D3Y-T |
Description | CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz ±25ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABLS-20.000MHZ-R30-D3Y-T Models |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 20 MHz | Supplier Device Package HC-49/US |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
Frequency Tolerance ±25ppm | Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm) |