ABLJO-V-100.000MHZ
DigiKey Part Number
535-11433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLJO-V-100.000MHZ
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABLJO-V-100.000MHZ Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±45ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
30mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)