4DLCD-28QA
4DLCD-28QA
DigiKey Part Number
1613-1019-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DLCD-28QA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 16-Bit (RGB) 2.8" (71.12mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
2.8" (71.12mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
43.20mm W x 57.60mm H