M3CKK-6006J
DigiKey Part Number
M3CKK-6006J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3CKK-6006J
Description
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MPK60K
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Color
Gray, Ribbon
Connector Type
Socket to Plug
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)