AB5010HF-210X15
DigiKey Part Number
3M157171-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5010HF-210X15
Description
RF ABSORB SHEET 49.21'X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet AB5010HF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 49.210' (15.00m) X 0.004" (0.10mm)
Category
Width
8.268" (210.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.004" (0.10mm)
Series
Adhesive
Non-Conductive, Single Sided
Packaging
Bulk
Material
Polymer Resin, Metal Flakes
Part Status
Active
Shelf Life
12 Months
Type
Absorbing Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)