8KJ1-0727-0500
DigiKey Part Number
3M12027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8KJ1-0727-0500
Description
CABLE ASSY PCIE X4 F-M 500MM 1=1
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position PCIe x4 Receptacle to Card Edge 1.64' (500.00mm) Silver Shielded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
8KJ1-0727-0500 Models
Category
Features
Extender
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
1.64' (500.00mm)
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
PCIe x4
Shielding
Shielded
Number of Positions
64
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Receptacle to Card Edge
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C