5602-12-0142A-800
DigiKey Part Number
5602-12-0142A-800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5602-12-0142A-800
Description
CABLE SATA F-F 800MM
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 2.62' (800.00mm) Silver Shielded
Length
2.62' (800.00mm)
Part Status
Obsolete
Wire Gauge
30 AWG
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Length
CABLE SATA F-F 600MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 700MM
In-Stock: 0
CABLE SATA F-F 900MM
CABLE SATA F-F 500MM