5113SFT-50-210MMX10M
DigiKey Part Number
19-5113SFT-50-210MMX10M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5113SFT-50-210MMX10M
Description
RF EMI SHLDING TAPE 10M X 8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 5113SFT Polyolefin Conductive, Single Sided, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) 8.268" (210.00mm) X 393.701" (10.00m) X 0.002" (0.05mm)
Category
Width
8.268" (210.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.002" (0.05mm)
Series
Operating Temperature
105°C
Length
393.701" (10.00m)
Storage/Refrigeration Temperature
71°F (21°C)